Dobrodružství - Zábava - Přátelství - Tajemno - Kreativita - Akce

Tým instruktorů


Tým instruktorů je tvořen lektory občanského sdružení Jules a Jim, které pořádá zážitkové kurzy pro střední a základní školy zaměřené na rozvoj třídních kolektivů, zlepšení vztahů ve třídách a sebepoznání žáků.V roce 2010 se našich kurzů zůčastnilo přes 1600 žáků a studentů.

Naši instruktoři mají bohaté zkušenosti s prací s mládeží, vedením sakutských či turistických oddílů a pořádáním táborů a dalších akcí pro děti a mladé lidi.

Petr "Pedro" Němeček

(vedoucí tábora)
Pedro

Prošel jsem skautským oddílem. Několik let jsem pracoval jako instruktor outdoorových aktivit pro dospělé. Vedu rozvojové programy pro středoškoláky. Jako instruktor jsem opakovaně působil na dětských táborech s cestovatelskou tematikou.

O víkendech mě často najdete v přírodě, ať už na lyžích, na skále nebo s batohem na zádech. Rád se toulám po cizích zemích. Před luxusem hotelů dávám přednost posezení v chatrči místních lidí a vždy je pro mě důležitější „jak“ a „s kým“ než „kam“.

co mě nabíjí: pobyt v horách, jízda na lyžích, tanec, dobré knížky, hra na kytaru, frisbee ultimate, pobyt v přírodě, skalní lezení, improvizační divadlo
co mě zabíjí: nákupy, když počítač nedělá to co má
oblíbená postava: Hraničář (J.R.R.Tolkien: Pán prstenů)
pikantnost: strávil jsem půl roku na jižní polokouli

Mája Šmilauerová

Mája

Od patnácti jsem vedla oddíl a dělala vedoucí na táborech, řadu let jsem taky pomáhala se stmelovacími kurzy svého gymnázia, dělala cvičitelku na Sokole a dobrovolničila u charity. Organizuju zážitkové víkendy pro lidi z Budějic a chystám v létě několik táborů. (Studuju 3. ročník Tlumočnictví a překladatelství angličtiny a Fonetiku na Filosofické fakultě UK).

Můžete mě potkat v čajovně, na koncertě, na lezecké stěně nebo při toulání se po venku s batohem na zádech a kytarou v ruce. Ráda zkouším nové a neobvyklé věci, těším se ze života a nahlas se směju. A pokud máte pocit, že mluvím moc rychle, tak to jen pomalu posloucháte...:-)

co mě nabíjí: překonávat výzvy (třeba při lezení), toulat se nazdařbůh, spát pod oblohou plnou hvězd, foukat bubliny z bublifuku, jen tak si tancovat, nechat si vlasy rozcuchat větrem, prokecat celou noc
co mě zabíjí: stereotyp, nespravedlnost a netolerance
oblíbená postava: Amélie z Montmartru / Prasátko z Medvídka Pú
pikantnost: V létě jsem byla stopem ve Španělsku a umím řídit plachetnici:-)

Ondra Koudela

Ondra

Jsem vystudovaný záchranář tělem i duší a sociolog k tomu. Od září budu studovat katastrofy :-) Učím první pomoc, mám hodně zkušeností jako táborový vedoucí či táborový zdravotník. Pracuji jako zdravotní sestřička na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v Motole.

Žiju v zásadě hodně hekticky, pořád někde lítám. Na výlety s kamarády na skály nebo někam do hor ale vždycky chvilku najdu. Od čtrnácti let jsem zuřivý čtenář Terryho Pratchetta, Sergeje Lukjaněnka a fantasy vůbec. Mám rád sporty v přírodě – běžky, vodu, cyklistiku, backpacking, kolo... Holduji geocachingu a bydlím s tetou Kateřinou.

co mě nabíjí: kvalitní humor (ale v dnešní době se dost špatně hledá), hory, dobře odvedená práce, učit první pomoc
co mě zabíjí: obecně primitivové a taky když přednášející vykládá zajímavé a důležité věci nudným a nezáživným způsobem
oblíbšená postava: Anton Gorodeckij (Sergej Lukjaněnko: Denní hlídka, Noční hlídka…)
pikantnost: šéfuju největšímu diskusnímu fóru pro záchranáře v ČR a rozjíždím podnikání :-)

Zuzka Skokanová

Zuzka

Kromě letních táborů, školy v přírodě a kurzů v Jules a Jim mám zkušenosti chůvy v rodinách cizinců, pracovala jsem také s dětmi v mateřské školce a v zařízení pro uprchlíky. V zimě jezdím se střední školou jako instruktor snowboardingu na hory a přes léto plním praxi v různých psychologických zařízeních v rámci svého studia.

Ve volném čase věčně někam pospíchám. Baví mě zkoušet nové věci a ochutnávat nová jídla. Miluju cizince a cizí země. Nejraději ze všeho výtvarně tvořím a vymýšlím, o čem jednou napíšu román.


co mě nabíjí: zaběhat si na jaře po lese, hodiny nerušeného malování, příjemně strávit čas s kamarády, poslouchat a tančit swing, zablbnout si ve sněhu
co mě zabíjí: čekat na úřadě ve frontě, vstávat v brzkých ranních hodinách
oblíbšená postava: víla Amálka, Lisa ze Simpsonů
pikantnost: Ilustrovala jsem dvě knížky a vystavovala na dvou výstavách.

Marek Hladík

Mářa

Studuji psychologii a učitelství. Posledních 8 let jsem vedoucí v oddíle pro zrakově postižené děti. Mimo to se ještě věnuji krizové intervenci a pracuji v kavárně. V poslední době se rozkoukávám v personalistice.

Pakliže nejsem v práci ani ve škole, najdete mě v jiné práci nebo v jiné škole. Nebo v MHD zahloubaného do Respektu. Jinak mě najdete někde, kde je mi dobře. To je venku v přírodě, s rodinou, v kině, na koncertě, v divadle nebo s přáteli v nějakém příjemném podniku. A když ani to, pak čichám ke kávám v mé oblíbené pražírně.

co mě nabíjí: ranní spánek, noční bdění a denní snění; a pravda a láska
co mě zabíjí: sebestřednost
oblíbšená postava: obyčejný člověk
pikantnost: Jsem nenapravitelný rýpal a provokatér.


Informace o dalších lektorech budeme postupně doplňovat.
Jules a Jim o.s.
Letní tábor 2012